Kvalitne tankovanie na wotlku

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Kvalitne tankovanie na wotlku

Odoslať  Port za Ut 20 október 2009 - 14:56

Warr je bol a bude vynikajuci tank. Ma vyhody ktore nema ani jeden z zvysnych tankov(cim ich nechcem zatracovat)

Equip:
Je fajn, ked si ressnete talenty na protekt, ale bez aspon zakladneho equipu nic neutankujete. Blacksmything ponuka dost tankovacich veci, nez zi zozenete nieco lepsie.
Ako prve zhanajte Defense. Defense vam zdvyha sancu na Dodge, parry a block, ale co je dolezite, tak vam znizuje sancu, ze vas nejaky mob critne. Na necritnutelnost raid bossom treba na lvl 80, 540 Defence. Toto cislo je vas prvy ciel.
Pre tanka je velmi dolezuta "nejaka" avoidance. To vasa sanca na Parry+dodge. toto by sa malo pohybovat aspon na 30% dalsich 15+% na block, ktory znizi dmg taken o nejaku hodnotu dost pomoze.
Je totis na nic, ked mate self buffed 30k HP, ked vam boss kazdu 1,5s zobere 8k. Po zakladnej avoidance, ktoru po dosiahnuti 540 defence uz urcite mate, mozete zacat budovat staminu a block.

Uz som videl viacero stamina warrov, ale to nieje spravna cesta. Warr na rozdiel od drujda potrebuje aby ho boss mlatil, ale pritom musi znizovat dmg taken. Drujdi dostavaju rage z critov, my ho mame z blocku.

Cize darmo budete mat 40k HP, ked nebudete mat poriadnu redukciu a boss vas zlozi na 5 ran, ktore nebudu healy stacit healit.
Staty:
Pre tanka su dolezite Stamina, Strength a Agilita.

Stamina dava HP, ako kazdy vie. Streangth zvysuje attack power, a tym priamo dps a teda aj Treath per seckond. Dalej k tomu zvysuje Block value, cize mnozstvo dmgu absorbovaneho pri blocku. Ta kazde 2 streangth ziskate 1 block value.

Agilita: Agilita dava warrovi armor a dodge. kazdych 73 agility da 1% dodge.

Talenty:
protekt ma uz dost pvp talentov, ale treba sa dobre rozhodnut, aky build si spravi. Ci to ma byt na tankovanie heroiku a obcasne BG, alebo raidove tankovanie.
Ja som sa rozhodol pre takyto build:
http://www.wowhead.com/?talent#LVZGx00xZVItrx0bVbI0sGo

Warbringer a Vigiliance nefunguju a concusion blow sa aj tak casto pri tankovani nepouziva.
Je to bbuild len na tankovanie instancii. Da sa v nom stale dost pekne solovat, aj ked pri slabych creepoch nebudete mat rage a boj bude trvat dlllllho. Razz

Glyphy:

Major:
Odporucam Glyph of Cleave, Glyph of Last Stand.
Ako treti bud Shield Wall, Alebo Heroick Strike. vyber je to mozno cudny, ale Glyph of Blocking, sunder Armor a Devastate nefunguju.

Buffy:
Aj ked nieste alchymista, stale sa daju lahko zohnat Buffovacie jedlo z cookingu na +30 az +40 stamina.
Svitky na Staminu, strength a agilitu sa daju ties celkom lacno zohnat od gildovnych inscripterov.

Spelly:
1v1
Vase hlaven skilly su Shield Slam a Revenge. Tieto davaju najviac threatu a preto ich treba pouzit VZDY ked na nich skonci CD.
Dalsim skillom je Heroick strike. ma riadne zvyseny Threat, takze pokial je rage, treba ho pouzit miesto kazdeho melle swingu.
Nesnazte sa na zaciatku boja za kazdu cenu nahadzat 5 sunderov. Devastate dava menej threatu ako revenge a shield slam, a sami sa vystavujete riziku, ze neudrzite aggro. Radsej nahadzovat sundery o 5 sekund dlhsie, ako tauntovat ozivot.
POslednym tankovacim skillom je Devastate. Akonahle mate devastate, mozete sa vykaslat na Sunder Armor, kedze ho plne nahradi. Devastate dava mierny dmg, a este nahodi na target jeden sunder. Tentoi skill treba pouzit vzdy ked mate Shield Slam a Revenge v Cooldowne.

1vX
Pokial tankujete viacerych, zacnite idealne bud shocwavom(ak mate dost rage) alebo Thunderclapom, ak nie. Hmed za tym treba zacat pouzivat Cleave (miesto Heroicku). Nasledne uz len striedate Shockwave a Thunder Clap, Davate NEUSTALE cleave, a pokial mate oba skilly v CD tak prazdne miesto vyplnte Shield slamom, revenge, Pripadne Devastate na vas primarny a OZNACENY ciel.

Pull

Ak natahujete bossa, alebo mobov, robte to pomocou Heroich Throwu. Je na dialku a ma zvyseny threat, coze je idealny na otvorenie boja. NEDOVOLTE nikomu pullovat. Bude mat totiz hned na zaciatku aggro, a aby ste ho prebrali, musit nabrat o 130% (110% ak stoji pri vas) viac threatu ako ma on, co sa bez rage robi dost tazko. A minut si taunt hned pri pulle je dost riskantne, kedze je dost noobov, co utocia hned ako mob prijde k tankovi. Az raz opravia hunterovi mesdirektion, tak sa toto cele zmeni, ale zatial sa drzte tohoto.

Par poznamok na zaver.

V key bindingoch si najdite raid targeting a na vami vybrany simbol si dajte binding. Ja mam napr na ; smrtku, takze okamzite ako padne jeden target, oznacim dalsieho, ktoremu davam vecsi trhreat ako ostatnym. a nestane sa, ze by dmgeri isli do roznych cielov.

Ak pouzivate Repentance, alebo Shackle, tak skor ako uvolnite Moba, na neho dajte obycajny Taunt!!!
Cround Control mu nezrusite a ubezpecite sa, ze po jeho zruseni neda vedla stojacemu healerovi od ktoreho ma uz KOOOOOPU Threatu IK.

naucte svoj raid na oznacovanie. Pokial nebudete oznacovat, tak dmgeri nebudu vediet do koho ist. vyhovarat sa na target´s target je lamarina. Budte zodpovedny a dajte im vediet koho maju zabijat.

neustale opakujte dmgerom, ze nemaju nukovat od prvej sekundy pullu, ale nech vam daju cas aspon na jeden Slam, jeden revenge a dva heroicky.

Samozrejme drzanie vsetkych oslabovakov ako thunder clap a demoralizing shout na jedinom bossovi malu ties vyznam.

Ak musite otocit bossa, tak ho OBIEHAJTE! musite za kazdu cenu zabranit, aby ste boli bossovi otoceny chrbtom, kym je v melle range. Zo zadu totis nemozete prijaty dmg NIJAK redukovat. Nejde dodge, parry, ani block, a bossovia sa zo zadu nejak zahadne stale crituju Razz

Naucte sa, co robi ktory boss! Darmo budete mat super rotaciu a fajny equip, ked ani po 4 wipe nebudete vediet, ze boss dava kazdu minutu pecku za 30k, pripadne nieco podobne. Ked wipnete, tak zistujte, ako by ste tomu mohli predyjst, nebyva to totiz vzdy len slabyn healom. "Ou shit" skilly (stand, wall) v spravnu dobu vedia zachranit raid, preto ich pouzivajte s rozmyslom. Vy tankujete a vy musite vediet kedy co treba pouzit.

Naposledy upravil Port dňa Pi 23 október 2009 - 13:54, celkom upravené 6 krát.

Question: How many rogues does it take to gank a pally?
Answer: Two. One to attack him and another to wait for him at the inn.

Question: How does a rogue kill a paladin?
Answer: He pickpockets his hearthstone.
Port
Admin
Admin

Počet príspevkov : 1994
Registration date : 17.03.2008

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Kvalitne tankovanie na wotlku

Odoslať  Abracadaver za St 21 október 2009 - 8:24

No pozrie sa niekto rozumny na waroja a hned vie, ze block je viac ako stamina Very Happy
Abracadaver
Wtfskillhordesmashermegaspammer

Počet príspevkov : 673
Registration date : 26.08.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať  Port za Pi 23 október 2009 - 13:55

doplnenych par detajlov

Port
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Garsia za Pi 23 október 2009 - 15:20

Na tankovaní doporučuju addon "Quick mark", dá se stáhnou na www.curse.com udělá vám malý bar kde máte všechny raid značky(lebka, křížek apod.) a stačí jen klinknout na symbol a váš target ho dostane..) používám to a je to k nezaplacení..Smile ..výhoda toho je, že mužete dost rychle měnit, nebo používat značky během boje..Smile
Garsia

Počet príspevkov : 935
Registration date : 08.12.2008

Návrat hore Goto down

addon

Odoslať  Ghotrek za Ne 1 november 2009 - 2:44

Stahuju Razz
Ghotrek
Zvedavý nováčik
Zvedavý nováčik

Počet príspevkov : 59
Registration date : 29.06.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sisa za Ut 2 február 2010 - 0:12

Mam otazku, fakt mam jet wara tanka na block? Me pride, ze kdyz blocknu tak stejne dostanu desnou tecku :-/
Sisa
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 432
Registration date : 04.05.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať  Garsia za Ne 7 február 2010 - 17:51

Takle..nejsem zkušenej prot war, ale myslím, že ti dokážu odpovědět:p

1) hlavní cíl dosáhnout DEFENSE CAP, který je 540
2) začít zvětšovat AVOIDANCE, už jen díyk defence capu by měla být kolem 30%, takže zvětšovat parry a dodge..když dosáhneš 45% avoidance unbuff, tak už je to dost hezký
3) máš 540+ defence, máš +-45% avoidance a ted jsou podle mě 2 volby
a) začít budovat block a block value aby jsi redukoval další možnou dmg
b) začit maxovat HP

já osobně bych klidne bral spíš variantu "b", ptz block value mi nikdy nepřišlo nějak závratný..

..to názor zkušeného, nezkušeného prot wara:p
Garsia

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sisa za Ne 7 február 2010 - 18:00

Garsia napísal:Takle..nejsem zkušenej prot war, ale myslím, že ti dokážu odpovědět:p

1) hlavní cíl dosáhnout DEFENSE CAP, který je 540
2) začít zvětšovat AVOIDANCE, už jen díyk defence capu by měla být kolem 30%, takže zvětšovat parry a dodge..když dosáhneš 45% avoidance unbuff, tak už je to dost hezký
3) máš 540+ defence, máš +-45% avoidance a ted jsou podle mě 2 volby
a) začít budovat block a block value aby jsi redukoval další možnou dmg
b) začit maxovat HP

já osobně bych klidne bral spíš variantu "b", ptz block value mi nikdy nepřišlo nějak závratný..

..to názor zkušeného, nezkušeného prot wara:p
tak 1-3 uz na Jenickovi mam, a co sem koukal, tak Block value cap je 2760 a ten se da dosahnout a to uz je docela slusny...
a HPckovat se mi nechce, war neni drood, spis bych treba tunil dodge a parry, kua ja se v tom PvE protovi nevyznam, ach jo...
EDIT: ja porad pocitam do avoidance i block, tak to 45% nemam, to mam tak 38%...
Sisa
Forum killer
Forum killer

Návrat hore Goto down

Odoslať  Betelgeuze za Ne 7 február 2010 - 18:18

este sa tam pocita 5% miss
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Garsia za Po 8 február 2010 - 0:39

for Sisa:
mno, právě že mě nepřijde 2700dmg block nejak moc..třeba dneska v naxxu jsem dostal od faerliny do 30k armoru 45k:)

..block mi proste nepřijde nějak dobře vyřešenej..a zase jet vše na avoidance taky nejde..boss te třeba trefi jednou ze tři ran, ale dá ti za 50% ti taky neni ono..chce to najít zlatou střední cestu:)

for Betel: +5% na miss? takže si k dodge mam příčítat jeste 5% že boss missne?..
Garsia

Návrat hore Goto down

Odoslať  Port za Po 8 február 2010 - 0:45

Nemaxuj block. Staty musia byt vyvazene. Potrebujes blocknut aspon raz za 5-6s koli revenge. Cize nad nejakych 30%na block by som to nehnal. Samozrejme block value zvysujes silou, a tou si zvysujes aj threat per second. Proste ak ta zasahuje bos prilis casto, chod do avoidance. Ked budes tahat dodge+parry+block nad 60% tak sa mozes zas vratit do staminy. Ale dovtedy chod skor na tu avoidance.

Port
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Kaeldan za Po 8 február 2010 - 13:30

Garsia napísal:for Sisa:
mno, právě že mě nepřijde 2700dmg block nejak moc..třeba dneska v naxxu jsem dostal od faerliny do 30k armoru 45k:)

..block mi proste nepřijde nějak dobře vyřešenej..a zase jet vše na avoidance taky nejde..boss te třeba trefi jednou ze tři ran, ale dá ti za 50% ti taky neni ono..chce to najít zlatou střední cestu:)

for Betel: +5% na miss? takže si k dodge mam příčítat jeste 5% že boss missne?..

tákže...nevím jak je tomu u warra, tam to bude vzhledem k absenci spellu typu Holy Shield jinak, ale paladin víceméně na block nejlépe ani nesáhne, block value mu dá Strength a block chance mu dá Holy Shield...

jinak k tý avoidanci...avoidance% = dodge% + parry% + defense_skill_chance_to_miss% + 5%...damage table coverage se počítá stejně, jen k tomu připočtete block chance...ideální je, pokud se dmg table coverage pohybuje na 100%+(máte-li buffy z raidu), potom vám boss pomocí melee abilit nikdy nemůže nikdy dát za plnou ránu...mě se zatím u paladina daří tuhle hranici držet(především díky zmiňovanému Holy Shieldu), nevím jak je to u prot warra, ten asi přecijen musí investovat do block chance aby dmg table coverage namaxoval...
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Odoslať  Port za Po 8 február 2010 - 13:37

warr ma este shield block- 10s +100% na block a o 100% zvysena block value. A este k tomu talenty na block. Ja s procnutym trinketom a zapnutym blokom, mam value takmer 4k

Port
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Betelgeuze za Po 8 február 2010 - 13:59

tak ale to ti vydrzi na kolik? par sekund ne? tak co sem si tak vsimal ostatnich tanku uz jaks taks equipnutch tak sem vidal asi 25 dodge, 18 parry a 18 block .. .to byval takovy ten prumer ja to mam plus minus taky tak .. . pak proste def cap si drzet. . a ja osobne jedu spis na avoidance nez na HP protoze jak mne nekdo rekl : na co ti bude hodne HP kdyz nedostanes ranu... jo a mam rekord. . .asi 30% anubrkehana v 25manu sem ustal snad bez rany . .. nebo sem dostal jednu co vim ale jen tak za 4 k ale to uz je trosku offtopic Rolling Eyes
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Návrat hore Goto down

Odoslať  Port za Po 8 február 2010 - 14:32

Nechapem preco stale porovnavas warra a palacha. pala ma manu, warr ma rage. A warr proste potrebuje aby ho boss mlatil. Bez rage nieje threat a bez threatu nieje aggro.

Port
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Abracadaver za Po 8 február 2010 - 15:06

bez agra nie je rage Smile bludny kruh warriora Smile
Na rozdiel od paldu vsak nemoze dojst mana Very Happy
Abracadaver

Počet príspevkov : 673
Registration date : 26.08.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať  Betelgeuze za Po 8 február 2010 - 15:21

palum nedojde mana :-P
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sisa za St 10 február 2010 - 0:49

tak podle toho vzorce co psal Kaeldan, mam neco okolo 47,5 % avoid + asi 16% block a jenon asi 900 Block Value:-/

Edit: stamku sem ani nikdy (zatim) nejel, protoze mi prislo debilni, dostavat takovy tecky:-)
Sisa
Forum killer
Forum killer

Návrat hore Goto down

Odoslať  Kaeldan za St 10 február 2010 - 1:40

nejet stamku je podle me a podle jakehokoli top tanka na ofu celkem chyba(alespon u paladina tomu tak je, u warra nemuzu hodnotit)...i kdyz budu mit 90% avoidanci, tak to Faerline nemusi(pouze muze) zabranit, aby mi behem toho enrage dala ranu za 40k+, pokud si nezapnu cooldowny...ale dostatek HP zajisti, aby rana za 40k nebyla IK...napriklad ja jedu castecne do stamky a presto mam unbuff 52,9% avoidance a 100% dmg table coverage(s nahozenym holy shieldem, coz mam samozrejme porad, bez holy shieldu 70%)...block value mam s judgementem, ktery je taky nahozeny porad asi nejakych 1650(coz neni asi mnoho, nevim kolik by mel mit tank v mem equipu)...suma sumarum, kdyz sem nabuffovanej v raidu, mam necelych 60% avoidanci a daleko pres 100% dmg table coverage, takze tech 40+% ran, co na me nakonec projdou pres avoidanci jdou VZDY pres block, ktery je pokud jsem nabuffovany odhaduji 2000+...16% block unbuff mi prijde celkem dostatecny, na tvym miste bych se uz snazil navysit block value ted trochu...s 47,5% avoidanci a defense capem bych se vubec nebal jit Naxx 10 man, zalezi jeste kolik mas HP...rozhodne nedoporucuji maxovat HP za kazdou cenu, ale urcite bych jim prikladal vetsi vahu nez jim tankove na valhalle casto prikladaji...jak uz tu nekde zaznelo, zlata stredni cesta je obvykle nejlepsi a je potreba udrzovat nejakou rovnovahu...s nynejsim dostupnym gearem je vlastne celkem jedno co budete maxovat za staty...

jinak sry ze pisu jako pala do warr sekce, berz to tu trochu jako debatu o tankovani celkove nez jako vyhraneny tema pro warry...kdyztak to tu pak smazte jako OT Smile
Kaeldan
Závislák
Závislák

Návrat hore Goto down

Odoslať  Port za St 10 február 2010 - 8:23

Sisa este raz opakujem. Je chyba "ist na staminu" aj "ist na avoidance" Treba to drzat vybalancovane. Mat 40k hp a 40% avoidance, alebo 20K hp a 80%avoidance. Proste zo zaciatku v slabsich instanciach je prvorada avoidance. Ked prejdes za 40-50% cistej avoidance, zacni pomaly davat enchanty a gemy na stamku. s tvojim equipom uz naxx 10 zvladnes. Neskor ked uz budes mat nejakych 50-60% cisto z equipu, mozes davat vsetky gemy na staminu.

Port
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Kaeldan za St 10 február 2010 - 12:04

pod ten post nademnou bych se podepsal Smile s vyssim gearem, kde uz je avoidance 55% plus z itemu uz gemovat stamku...
Kaeldan
Závislák
Závislák

Návrat hore Goto down

Odoslať  Garsia za St 10 február 2010 - 13:06

V postatě to je stejný u druida..jen nemusí rozmýšlet o blocku..avodidance je sice bez buffu asi jen 40% ale druid je zavyslech na "procech" a taky BoK a DK a Totemy mu přidaj Avoidanci 2x víc než warum..

..takže v raidu se dostane tak na 55-60% dodge a místo blocku se objevi vyšší armor..já mam ted s devo aurou 30k:) což je 66% redukce psychical dmg + 12% z talentu:)

..takže v raidu to vypadá +-55% dodge a 78% redukce přímý dmg:) +větší stamka:)

Když boss dá ránu za 100k tak druid dostane 22k, palach má třeba 70% za armor + talent, takže dostane 30k z toho 3k block, takže dostane 27k mno..a jsme na tom skoro stejněSmile
Garsia

Návrat hore Goto down

Odoslať  Abbys za St 10 február 2010 - 14:48

na abbyskovi so startujucim pve eq mam 30k armoru
Abbys

Počet príspevkov : 503
Registration date : 28.03.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať  Garsia za St 10 február 2010 - 15:15

hech?? neni možný..kdy jsi to prosimtě vzal??
Garsia

Návrat hore Goto down

Odoslať  Abbys za St 10 február 2010 - 15:44

ak teda myslis armor v macovi =)

tu je moja armory: abbys

edit: nech logne moj char tea alebo port a potvrdia to (myslim ze to bolo skoro 31k armoru v macovi s mark of the wild alebo bez nej, to uz neviem)

edit2: neviem ake som si nechal talenty (celkom som aj ja zvedavy kolko toho je na mne, sup sup tea/port juknite =)
Abbys

Počet príspevkov : 503
Registration date : 28.03.2008

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next